Strumykowa

 • Hala Sportowa

Powierzchnia podłogi  – 1262 m2. Nowa podłoga sportowa wykonana w 2015 r. została zbadana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie a uzyskane wyniki potwierdziły zgodność parametrów podłogi sportowej w hali z wymaganiami normy PN-EN 14904:2009. Jest to podłoga sportowa kombi elastyczna (typ K) wykonana w systemie Novofloor czyli nawierzchnia poliuretanowa wylewana na ruszcie drewnianym.

podłoga Strumykowa

Wyznaczone zostały w układzie podłużnym hali pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz w układzie poprzecznym 4 pełnowymiarowe boiska treningowe do siatkówki i 2 boiska treningowe do mini siatkówki.

Na hali ustawione są trybuny z miejscami siedzącymi na 186 miejsc z możliwością dostawienia dodatkowych segmentów trybun. Pełne zaplecze szatniowo-sanitarne.

 

 

 • Ścianka wspinaczkowa

Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 12-osobowych. Udostępniamy nowoczesną, profesjonalną ścianę o wysokości 9 m, po której można wspinać się i drogami łatwymi, jak również bardzo trudnymi. Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu ze specjalnością wspinaczka sportowa. Początkujący zostaną zapoznani z zasadami asekuracji i bezpiecznego wspinania. Posiadamy atestowany, pełny osprzęt potrzebny do wspinaczki dla dzieci i dorosłych, który udostępniamy za niewielka dodatkową opłatą. Dla zaawansowanych taterników i alpinistów okap, przewieszki i rysa. Ponadto dwie specjalne platformy przystosowane do treningów (boulderingu) z możliwością przewieszenia zabezpieczone grubym, miękkim materacem. Drogi wspinaczkowe umożliwiają pokonywanie wysokości zarówno z asekuracją „dolną” jak i górną (na wędkę).

 

 • Salka ćwiczeniowa

Sala gimnastyczna ze ścianą lustrzaną i poręczą do nauki elementów tańca klasycznego tzw. baletką oraz drabinkami gimnastycznymi.

W tej uniwersalnej salce mogą się odbywać różne rodzaje zajęć:

 1. gimnastyka korekcyjna,
 2. nauka tańca towarzyskiego lub baletu,
 3. aerobik w małych grupach do 15 osób.
  Oferujemy bogate wyposażenie dodatkowe: stepy, maty gimnastyczne, materace różnej grubości (5, 10 i 40 cm), hantelki PVC, obciążniki tzw. zające, tubingi,
 4. nauka układów choreograficznych np. „szkółka cheearleaderek”,
 5. sporty walki (karate, samoobrona, boks, judo itp.),
 6. gra rekreacyjna w tenisa stołowego na max. dwóch stołach do tenisa stołowego.

Pomieszczenie w krótkim czasie możemy przystosować, by spełniało wszystkie warunki sali wykładowej dla przeprowadzenia o zebrań np. wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielców, organizacji pokazów, prezentacji, szkoleń dla kilkudziesięciu osób. mala-salka

Na wyposażeniu mamy krzesła wyściełane lub plastikowe. Możliwe jest również zaaranżowanie profesjonalnej AULI dzięki wykorzystaniu trybun przejezdnych aluminiowych (segmenty trzyrzędowe od 10 do 30 plastikowych miejsc siedzących). W sali są pomieszczenia magazynowe, a w bezpośrednim sąsiedztwie dwie samodzielne przebieralnie z pełnym węzłem sanitarnym (po 3 prysznice + wc).
Nasza sala oczywiście jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi, brak barier architektonicznych w postaci progów, w pobliżu wc dla osób na wózkach).

 • Odnowa biologiczna

W kameralnym, przytulnym gabinecie wykonujemy zabiegi masażu relaksacyjne prowadzone przez sympatyczną technik fizjoterapii. W ofercie mamy zabiegi całościowe i częściowe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Czas trwania zabiegu od 30 do 90 minut.

Gabinet czynny :

 • od poniedziałku do czwartku 15:30 – 21:30
 • w piątek 10:00 – 16:00

Instruktorem odnowy biologicznej jest technik fizjoterapii z doświadczeniem zawodowym w Pan Paweł Rembisz

Aby umówić na zabieg indywidualnie należy kontaktować się z  recepcją lub bezpośrednio z instruktorem odnowy biologicznej.

Rodzaje masażu

KLASYCZNY

 1. klasyczny – tzw. leczniczy. Zabieg o zmiennej intensywności dopasowany do dolegliwości bólowych np.: rwy kulszowej, stany po zwichnięciu stawu czy schorzenia zwyrodnieniowe. Daje najlepsze efekty wykonywany w seriach
 2. relaksacyjny – rozluźniający i zmniejszający napięcie mięśniowe – bardzo dobry przy przepracowaniu czy stresach
 3. odchudzający – najskuteczniejszy wykonywany przez dłuższy czas towarzysząc diecie i ćwiczeniom fizycznym
 4. izometryczny – masaż wzmacniający masę mięśniową i silnie zmniejszający masę tłuszczową np.: kobiety po porodzie
 5. sportowy – fiński
  A. Podtrzymujący kondycyjny – w okresie przerw w treningach skutecznie wspomaga gimnastykę wykonywany rano lub wieczorem (przed snem)
  B. Treningowy – np. u pływaków lekkoatletów najskuteczniejszy 4-5 godz. po treningu
  C. Przedstartowy – przygotowujący – indywidualnie dopasowywany do zawodnika, uspokajający lub pobudzający
  D. Śródstartowy – masaż wybranej grupy mięśniowej – rozluźniający po wykonanym wysiłku i przygotowujący do kolejnego
  E. Postartowy – ułatwiający wchłanianie kwasu mlekowego i rozluźniający

SPECJALISTYCZNY – stosowany głównie jako elementy wzbogacające i wzmacniające masażu klasycznego

SAUNA (sucha). Zainteresowani zregenerowaniem ciała i zrelaksowaniem mięśni mogą skorzystać z sauny fińskiej. Równocześnie z tej formy odnowy biologicznej może skorzystać 3-4 osoby.

Zalety korzystania z sauny

Ludzie w Finlandi cieszą się saunami już od tysięcy lat. Spróbuj raz, a zrozumiesz dlaczego. W saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność, gwałtowne bicie serca.

Korzystanie z sauny wzmacnia układ odpornościowy.Po 15 min. pobytu w saunie temperatura ciała rośnie do 40 – 42°C. Przyspiesza to przemianę materii ( Zabieg doskonały jest przy odchudzaniu ). Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu, tętno jest przyspieszone, co stabilizuje ciśnienie tętnicze.

Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory i szkodliwe produkty przemiany materii są wydalane z potem. Skóra staje się idealnie gładka i oczyszczona.

Po wyjściu z sauny temperatura spada do normalnego poziomu, krew jest prawidłowo dotleniona, naczynia krwionośne się zwężają. Znaczna różnica temperatur wzmacnia system immunologiczny organizmu, co stanowi znakomitą barierę dla infekcji grypowych i przeziębień.

Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z utratą potu następuje utrata składników mineralnych, mikroelementów i witamin. Jeśli nie wyrównamy tej straty, pijąc wody mineralne i soki, możemy doprowadzić do zmniejszenia wydolności organizmu.

 • Boisko piłkarskie

Arena boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy syntetycznej ma wymiary 100 x 53 m, w tym  ograniczone liniami boisko w układzie podłużnym (centralne) o wymiarach 90 x 47 m. Boisko otrzymało licencję Mazowieckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek klasy A i grup młodzieżowych (poza CLJ). W poprzek wyznaczone zostały dwa boiska treningowe o wymiarach 49,5 x 26,0 m każde.  Wzdłuż trzech boków boiska centralnego wykonane zostały piłkochwyty o wysokości 6 m. Czwarty bok ograniczony jest trzytorową prostą bieżnią lekkoatletyczna długości całkowitej 111,5 m (wyznaczone dystanse na 60m i 100 m) i trybuną zadaszoną o pojemności 200 miejsc  siedzących. Przygotowane zostały miejsca dla osób z wózkami inwalidzkimi w ilości 9 sztuk oraz wydzielony sektor dla gości. Całość terenu jest wygrodzona ogrodzeniem panelowym systemowym wysokości 2 lub 3 m z czterema bramami dwuskrzydłowymi i furtkami w ilości 5 sztuk. Teren boiska piłkarskiego jest zdrenowany a bieżnia lekkoatletyczna ma system odwodnienia liniowego. Teren oświetlony z możliwością rozgrywania meczy po zmierzchu.

boiska piłkarskie

Na boisku piłkarskim ułożona została trawa syntetyczna firmy Desso Sport System typ Desso iDNA X 50-16 wysokości 50 mm, w kolorze zielonym z zasypką piaskiem kwarcowym i granulatem EPDM, na podkładzie Proplay Sport 20 grubości 20 mm. Bieżnia lekkoatletyczna ma nawierzchnię syntetyczną typ Conipur SP gr. 13 mm w kolorze ceglastym  i jest zakończona zeskokiem do skoku w dal.

 

Adres obiektu:
03-138 Warszawa, ul. Strumykowa 21
czynna od pn. do pt. w godz. 6:00-22:00 (lipiec-sierpień 09:00-21:00)
od so. do nd. w godz. 6:30-22:00

tel. 22 676 50 72  wew. 201
e-mail: recepcja@bos.waw.pl