I Białołęcki Piknik Pokoleń – SENIORALIA 9.09.2017 r. – Zapraszamy!

0
330

Każdy trwały dom musi stać na mocnym fundamencie. Dla nas takim cennym fundamentem jesteście Wy – Seniorzy. Z inicjatywy Białołęckiej Rady Seniorów  zrodził się pomysł na Senioralia czyli I Białołęcki Piknik Pokoleń, który odbędzie się 9 września w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Światowida 56. To szczególne wydarzenie organizowane przez Białołęcki Ośrodek Sportu, Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie „Seniorzy Białołęki” pozwoli zarówno Dziadkom, jak i wnukom wspólnie spędzić czas w kreatywny i przebojowy sposób.Dołożymy wszelkich starań, żeby ten wyjątkowy dzień był przepełniony wspaniałymi atrakcjami, które na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom. O bezpieczeństwo przebiegu wszystkich zajęć zadbają wykwalifikowani instruktorzy sportu.

Mając na myśli potrzeby zarówno starszych jak i młodszych dla każdego uczestnika przewidziano zarówno coś dla ciała jak i dla ducha. Na uczestników czeka masa atrakcji takich jak rozgrywki sportowe, które zostały przygotowane tak, żeby każdy mógł z powodzeniem w nich uczestniczyć – niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznych. Rozmaite stacje na waszej trasie pobudzą kreatywność i pomogą w rozwinięciu więzi, oraz komunikacji międzypokoleniowej, która jest szczególnie istotna w dzisiejszych czasach. Zajęcia ruchowe rozpoczną się od tanecznej rozgrzewki, dzięki której wszyscy uczestnicy niezależnie od wieku poczują się równie młodo. Chwilę później każdy otrzyma kartę uczestnika, z którą to wyruszy w dalszy wir przygód. Po zakończeniu zmagań chętni będą mogli odebrać pamiątkowy medal, który będzie stanowił wspaniałą pamiątkę wspólnej zabawy.
Nie zabraknie także wzruszeń podczas pokazu sztuki malowania na wodzie, występu baletu oraz chóru Kantata, który przeniesie nas w dawne i piękne czasy poetycką muzyką.  Z kolei turniej szachowy to świetna okazja, żeby bardziej doświadczeni zawodnicy mogli podzielić się swoimi sztuczkami z młodymi adeptami tej ponadczasowej gry. Nieszablonowy Konkurs Wiedzy o Białołęce to kolejna możliwość by juniorzy skorzystali z wiedzy i mądrości seniorów – wspólnie ucząc się o naszej prężnie rozwijającej się dzielnicy, wszyscy będziemy mogli w jeszcze pełniejszej mierze docenić jej nietuzinkowość i wartość. Dla pasjonatów zwierząt przygotowano pouczające spotkanie z weterynarzem, instruktorem dogoterapii  oraz pieskami ze schroniska. Na pewno taka atrakcja wpłynie na rozwój wrażliwości młodszych, ale nasi kochani Seniorzy również będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat najlepszych przyjaciół człowieka. Na różnorodność atrakcji na parkingu będzie miała też wpływ obecność służb straży pożarnej i policji, które nie tylko zadbają o bezpieczeństwo obecnych, ale również przyczynią się do zdobycia kolejnych informacji i ciekawych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy na Senioralia wszystkich – niezależnie od wieku. Czekamy na Was już od godziny 11:00 🙂

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here