Cóż to były za emocje! Podsumowanie IV Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego.

0
693

W niedzielę 26 marca wystartowaliśmy z kolejną, już czwartą edycją Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego. Niezwykłe – widzieć tak wielu młodych ludzi, którzy dzielą swoją pasję i zamiłowanie do sportu razem z rodzicami. Pomimo zmiany czasu na letni udało się prężnie i w radosnym nastroju wystartować o godzinie 10:00. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział blisko 260 zawodników, co stanowi nowy rekord frekwencji.

Turniej otworzyli Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka Pan Jacek Poddębniak, który  rozegrał pierwszy mecz pokazowy z mistrzynią Katarzyną Marszał oraz Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Pan Tomasz Kuczborski.
No właśnie! Przy okazji tegorocznej edycji Turnieju mogliśmy gościć dwie niezwykłe kobiety.

Katarzyna Marszał to wybitnej klasy medalistka Olimpijska, która swoją życiową przygodę z tenisem stołowym zaczęła ponad 13 lat temu. Odważniejsi  uczestnicy mogli na stole pokazowym  spróbować swoich sił i zagrać z mistrzynią. Na pewno taka niecodzienna szansa stała się motywacją dla wielu. Biorąc przykład z naszej specjalistki i stawiając przed sobą kolejne wyzwania można rzeczywiście liczyć na sukces i rozwój. Szczególnie mając przy sobie odpowiednie osoby, które wskażą najlepszą drogę do pracy nad cierpliwością, systematycznością i konsekwencją w działaniu.

Taką osobą jest niewątpliwie drugi gość Turnieju – Elżbieta Madejska, stojąca na czele sztabu szkoleniowego reprezentacji  kraju, bardzo doświadczona i wykwalifikowana trenerka tenisa stołowego osób niepełnosprawnych o klasie mistrzowskiej. Pod jej okiem reprezentacja Polski zdobyła wiele medali na Igrzyskach Olimpijskich. Lata praktyki i doświadczenia na pewno pozwalają z niezwykłą precyzją dostrzec potencjał początkujących zawodników, a zaangażowanie i wiedza przyczyniają się do bardzo skutecznej formy nauki i zwracania uwagi na indywidualne cechy mające wpływ na styl gry.

Obydwie Panie podjęły się zaszczytnej funkcji Ambasadorek Turnieju.  I rzeczywiście przez wiele godzin włożyły one swoje serca i ogrom pracy w szkolenie i zachęcały wszystkich do skorzystania  z jednej z największych atrakcji tegorocznej edycji – zaawansowanego technologicznie robota do tenisa stołowego.
Trening w oparciu o instruktaż i porady naszych wspaniałych gości pozwolił na bardzo zintensyfikowaną naukę techniki gry. Z takiego szkolenia skorzystało bardzo wielu uczestników Turnieju, chętnych wciąż przybywało, a cenne wskazówki od wykwalifikowanych specjalistek miały realne przełożenie na styl gry każdego z zawodników.

Zmagania pod czujnym okiem profesjonalnych sędziów tenisa stołowego rozpoczęli Seniorzy i Seniorki, a w następnych godzinach do rywalizacji włączały się kolejne kategorie.

Czołowe miejsca w poszczególnych grupach zajęli następująco:

Kategoria SENIOR  Mężczyźni:
1. Artur Smarzyk, 2.  Marcin Dudziec, 3. Maciej  Jar

Kategoria SENIOR Kobiety:
1. Małgorzata Zdunek, 2.  Katarzyna Rybak, 3. Ewa Kulesza

Kategoria SKRZAT (rocznik 2008 i młodsi):
1. Mateusz Sakowicz, 2.  Filip Maciaszczyk, 3. Franciszek Siekaczyński

Kategoria ŻAK (roczniki 2006 i 2007) Chłopcy:
1. Aleksy Maciaszczyk, 2. Maciej Janik, 3. Mikołaj Tomczykowski

Kategoria ŻAK (roczniki 2006 i 2007) Dziewczynki:
1. Julia Balcerzak, 2. Anna Zdunek, 3. Olga Orzewska

Kategoria MŁODZIK (Rocznik 2004 i 2005) Chłopcy:
1. Jakub Ostas, 2. Dominik Ostas, 3. Łukasz Sakowicz

Kategoria MŁODZIK (Rocznik 2004 i 2005) Dziewczynki:
1. Oliwia Lamparska, 2. Klaudia Waśkiewicz, 3. Zuzanna Jastrzębska

Kategoria KADET (Rocznik 2002 i 2003) Chłopcy:
1.  Piotr Siry, 2.  Piotr Gajewski, 3. Michał Sutkowski

Kategoria KADET (Rocznik 2002 i 2003) Dziewczynki:
1. Katarzyna Trochimiuk, 2. Olga Koszowska, 3.  Barbara Długosz

Kategoria JUNIOR (Roczniki 1999-2001) Chłopcy i Dziewczynki:
1. Mateusz Stańczak, 2. Paulina Molska, 3. Patryk Kruczyk

Kategoria RODZINNA:
1. Dominik i Kamil Ocipka,  2.  Paulina i Rafał Molscy,  3. Piotr i Paweł Siry

Tenis stołowy przyczynia się do rozwoju zarówno ciała jak i ducha.
Cierpliwość, koncentracja i spryt wraz z wysokim poziomem sprawności fizycznej, które można wykształcić w sobie dzięki tej dziedzinie sportu okazują się przydatne nawet w życiu codziennym. Z roku na rok Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego cieszy się coraz większą popularnością i udziałem coraz większej liczby uczestników. Potencjał w tym sporcie tkwi ogromny i oby trwał jak najdłużej. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here